Allegro.pl

Z Tradoro

Spis treści

Ważne oznaczenia w Panelu

wersja BETA
Usługa dostępna w testowej wersji „BETA”. Nie wszystkie funkcje będą w pełni dostępne. Moduł nie jest objęty rękojmią operatora usługi Tradoro.
caption
Działanie funkcjonalności jest w pełni uzależnione od czynników zewnętrznych (połączenie z serwisem Allegro).
Uwaga
Od sierpnia dostęp do panelu Allegro został przeniesiony do zbiorczego działu integracje. W nowo utworzonym dziale znajduje się również odnośnik do usług Google Analytics, ProPartner i Kupuje.to.

Jak zintegrować konto Allegro z panelem administracyjnym sklepu

  1. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w Allegro, załóż je i aktywuj zgodnie z wytycznymi serwisu Allegro.
  2. Przez okres 30 dni będziesz mógł korzystać z naszej integracji bez dodatkowych formalności. W Panelu administracyjnym sklepu w zakładce allegro > moje konto Znajdziesz informacje i upływającym czasie i wiadomość o konieczności wygenerowania własnego Klucza WebAPI.
  3. Aby uzyskać Klucz WebApi napisz do Allegro z prośbą o wygenerowanie jego podstawowej wersji. Określ kategorię pytania jako "Usługi specjalne" a w temacie zaznacz "Allegro WebAPI". Zostanie on wysłany do Ciebie e-mailem. Informacje o nim znajdziesz także w zakładce Moje Allegro > WebAPI.
  4. Po otrzymaniu Klucza, zaloguj się do Panelu administracyjnego sklepu i przejdź do sekcji narzędzia > Allegro i z zakładki Moje konto > Lista kont wprowadź otrzymane dane w polu WebAPI.
Uwaga
W momencie pierwszego importu zamówień z Allegro do sklepu, będą one miały przypisaną datę z dnia dokonania tego importu. Późniejsze zamówienia będą miały aktualną datę.

Tworzenie szablonów dostawy i graficznych

W systemie Tradoro rozróżniane są dwa rodzaje szablonów Allegro: dostawy i graficzny. Pozwalają one znacząco skrócić czas wystawiania nowych aukcji. Można skonfigurować dowolną ilość szablonów, w zależności od naszych potrzeb.

Powiązanie kategorii

Zakres udostępnionej integracji z serwisem Allegro umożliwia Ci dokonywanie powiązań pomiędzy ustawionymi przez Ciebie indywidualnymi kategoriami produktów w sklepie a ogólnie przyjętym systemem kategorii Allegro. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możesz bez przeszkód i zbędnych zmian, wystawiać swoje produkty na internetowych aukcjach.
Powiązania istniejących kategorii możesz dokonać w zakładce Moje konto > Powiązania. Z pierwszego okna wybierz za pomocą kliknięcia kategorię Twojego sklepu a następnie z okna kategorii Allegro wybierz tą, z którą chcesz docelowo powiązać ustawienie. Kliknij w Dodaj powiązanie, aby wprowadzone zmiany zapisały się w systemie.

Jak wystawić produkt na Allegro

Aby wystawić produkt zamieszczony w asortymencie Twojego sklepu na aukcji internetowej, przejdź do Sekcji Produkty i z Listy produktów wybierz interesujący Cię przedmiot, który chcesz wystawić.
Z bocznego menu Opcje wybierz Wystaw na Allegro i przejdź do uzupełniania formularza. Jeżeli wcześniej dokonałeś już powiązania kategorii, do której dodany jest zamieszczany produkt z kategoriami Allegro, system automatycznie przeniesie Cię do kroku drugiego.
W punkcie drugim określ wszystkie niezbędne do wystawienia aukcji informacje. Tutaj również będziesz miał możliwość ustawienia parametrów dotyczących ponownego wystawienia aukcji po jej zakończeniu.
Pamiętaj, by przed zamieszczeniem aukcji dokładnie sprawdzić uzupełnione pola i podglądnąć jej ostateczną formę.
Wystawiony produkt możesz podglądać w zakładce Moja sprzedaż.

Ponowne wystawianie produktu na aukcji Allegro

Kwestie dotyczące aukcji określasz podczas wystawiania produktu. W udostępnionym formularzu masz możliwość zaznaczenia w jakich okolicznościach dany przedmiot ma zostać ponownie wyświetlony na Allegro.
Aby ponownie wystawić produkt znajdujący się w zakładce Moja sprzedaż > niesprzedane, przejdź do Listy produktów Twojego sklepu i odszukaj interesujący Cię przedmiot. Kliknij w boczne menu opcji a następnie wybierz Wystaw na Allegro by przejść do edycji ustawień.

Tworzenie produktu z aukcji Allegro

W zakładce Moja sprzedaż >Sprzedaję, znajdziesz opcję pozwalającą na przekształcanie wystawionych na allegro przedmiotów w produkty będące w ofercie Twojego internetowego sklepu. Dzięki tej prostej operacji w kilka minut uzupełnisz swoją bazę.
Wybrane aukcje, które mają zostać zamienione w asortyment sklepu, oznacz w boksach znajdujących się po lewej ich stronie. Następnie przejdź na dół strony i kliknij w umieszczony w prawym rogu ekranu przycisk Zrób z aukcji produkty.
Akcja zostanie dodane do kolejki zadań, którą będziesz mógł zobaczyć klikając w ikonę zegara znajdującą się na pasku zadań. Rezultat swojej pracy zobaczysz w sekcji Produkty > Lista produktów.

Uwaga Przeniesione przedmioty nie będą od razu aktywne w Twoim sklepie. Przejdź do ich edycji aby sprawdzić ustawione parametry i aktywować produkt.

Automatyczne wystawianie komentarzy

W zakładce Moje konto > Komentarze znajduje się opcja automatycznego wystawiania powiadomień na przychodzące, pozytywne komentarze.
Aktywuj opcję przez zaznaczenie wymaganego pola akceptacji a następnie zamieść treść, która będzie wysyłana w ramach powiadomienia. Zapisz wprowadzone zmiany.
Nagromadzone komentarze są wysyłane zbiorczo po północy.

Tradoro - strona główna
Pliki do pobrania
Kanał YouTube