Domeny

Z Tradoro

Na liście domen znajdziesz informacje na temat dodanych do Twoich sklepów adresów stron www. Możesz sprawdzić status ich zweryfikowania oraz zobacz czy są aktywne.

Konfiguracja domeny sklepu przebiega w dwóch etapach. Najpierw należy zalogować się do panelu administracyjnego swojego dostawcy domeny (np. nazwa.pl, home.pl). W ustawieniach domeny należy odszukać opcję pozwalającą na zmianę jej deklaracji i zaznaczyć opcję „zewnętrzne serwery DNS”. W dostępnych polach należy wpisać ns1.tradoro.pl i ns2.tradoro.pl.
Po wprowadzeniu i zapisaniu DNS-ów u swojego usługodawcy domeny, należy przejść do konta klienta w swoim sklepie (konto.tradoro.pl) i wybrać opcję dodaj w sekcji Domeny. W wyświetlonym formularzu wprowadź poprawną nazwę swojej domeny np. mojsklep.pl, pamiętaj żeby nie wpisywać www, http lub omyłkowo adres sklepu w domenie tradoro.pl.

Uwaga Aby dodać domenę z polskimi znakami najpierw trzeba ją przekonwertować do postaci ASCII, np. domenę coś.pl wpisujemy xn--co-3sa.pl, w tym celu możemy skorzystać z tłumacza.

Wybierz „Tak” jeśli ma być głównym adresem sklepu. Z listy poniżej wybierz sklep do którego ma być przypisana i metodę obsługi poczty.

Nowa domena

Wprowadzone zmiany będą funkcjonować po upływie tzw. czasu propagacji domeny, który trwa do 48 godzin. W międzyczasie, ze względów bezpieczeństwa, z naszej strony odbywa się weryfikacja domeny.

Przykład konfiguracji serwerów DNS po stronie dostawców domen:

  • Nazwa.pl - po zalogowaniu się do panelu klienta należy kliknąć link Twoje domeny i przejść do edycji domeny. Następnie kliknąć w przycisk Konfiguruj domenę i zaznaczyć opcję Zewnętrzne serwery DNS. Wpisujesz nowe adresy serwerów DNS i zatwierdzasz zmiany.
  • Home.pl - zaloguj się do panelu administracyjnego domeny i przejdź do zakładki Konfiguracja domeny. Następnie wybierz opcję Zewnętrzne serwery DNS i wpisz adresy serwerów DNS.
  • Ovh.pl - po zalogowaniu się do Managera i wybraniu rubryki Domeny. Znajdź na liście Twoją domenę i kliknij na link w kolumnie Twoje serwery DNS. Na następnej stronie wpisz nowe adresy serwerów DNS.
  • Az.pl - po zalogowaniu się do swojego panelu administracyjnego po lewej stronie wybieramy Domeny polskie, a następnie klikamy na listę domen polskich. Z listy domen wybieramy domenę i klikamy na linku Zmiana delegacji. Wpisujemy nowe DNS-y i klikamy Zmień.

Uwaga:

  • Poprzez zmianę DNS-ów klient traci całą zgromadzoną pocztę, która była obsługiwana przez tą domenę.
  • Wszystkie linki związane z tą domeną (np. zdjęcia) na aukcjach Allegro przestaną działać.
  • Proponujemy, aby zaraz po wykupieniu domeny skonfigurować ją zgodnie z naszymi zaleceniami lub poczekać z jej konfiguracją na wygaśnięcie wcześniej wystawionych aukcji.
  • Starać się nie publikować adresu mail związanego z domeną dopóki konfiguracja nie zostanie zakończona.
Tradoro - strona główna
Pliki do pobrania
Kanał YouTube