Klienci

Z Tradoro

Spis treści

Lista Klientów

Na Liście klientów znajdują się osoby, które zarejestrowały się w systemie Tradoro oraz te, które samodzielnie umieściłeś na liście.

Po wybraniu z bocznego menu opcji Podgląd możesz:

  • znaleźć podstawowe dane
  • przyporządkować klienta do określonej grupy klientów
  • sprawdzić informacje niezbędne do wysyłki i wystawienia faktury
  • podglądnąć transakcje
  • wysłać wiadomość e-mail
  • sprawdzić, jaki komentarz klient dodał do zrealizowanej transakcji.

Lista klientów pozwala również na dodanie nierzetelnego klienta do listy osób zablokowanych. Dodatkową opcją jest możliwość zamieszczenia komentarzy, określających powody blokady klienta. Z tego miejsca możesz jednak przede wszystkim dodać nowego klienta.

Na liście klientów nie znajdziesz informacji na temat osób, które zakupiły towary w Twoim sklepie jako gość ani tych, które kupiły Twoje produkty poprzez aukcje wystawione na allegro. W wymienionych przypadkach, do Twojego sklepu trafią jedynie zamówienia od tych osób a ich dane zostaną Ci udostępnione w jego ramach tylko na potrzeby realizacji zamówienia.

Dodaj Klienta

Dodaj Klienta

Aby wprowadzić nowego Klienta do bazy sklepu, należy uzupełnić wymagane pola. Wprowadź podstawowe dane dotyczące klienta, takie jak imię, nazwisko oraz adres. Uzupełnij również, niezbędne do dokonania wysyłki, dane oraz informacje istotne do wystawienia faktury.
Kiedy wszystkie pola zostaną już wypełnione, kliknij w przycisk Załóż konto.

Zablokowani

Klienci zablokowani

Na Liście zablokowanych klientów znajdują się osoby, które naruszyły zasady współpracy i które postanowiłeś zablokować na ogólnej liście klientów.

Uwaga
Zablokowany użytkownik nie może dokonywać zakupów w Twoim sklepie.

Wybierając z bocznego menu opcję Podgląd, możesz zobaczyć wszystkie informacje dotyczące klienta.
Jeżeli uznasz że można już zablokowaną osobę usunąć z listy, możesz to zrobić wybierając z bocznego menu opcję Odblokuj.

Grupy Klientów

Grupy Klientów

Opcja Grupy klientów pozwala na usystematyzowanie ogólnej listy klientów Twojego sklepu.
Aby dodać nową grupę klientów, kliknij w przycisk Dodaj nową grupę. Uzupełnij wymagane pola rozpoczynając od wprowadzenia nazwy grupy, określając procentowy rabat przysługujący znajdującym się w niej osobom lub ustawiając wprowadzony cennik.
Osoba dodana do określonej grupy klientów, po zalogowaniu się w Twoim sklepie, będzie widziała ceny pomniejszone o procent rabatu, który został jej udzielony. Przypisania klienta do określonej grupy, można dokonać z ogólnej listy klientów, po wejściu w opcję Podgląd.

Statystyki Klientów

Statystyki Klientów

W Statystykach klientów znajduje się ranking klientów z największą ilością zamówień, złożonych w Twoim sklepie.

Tradoro - strona główna
Pliki do pobrania
Kanał YouTube