Narzedzia

Z Tradoro

Spis treści

Newsletter

Newsletter

Newsletter daje możliwość wysyłki masowego mailingu do klientów Twojego sklepu. Dzięki niemu, możesz wypromować produkt, przeprowadzić ankietę czy poinformować użytkowników o zmianie danych firmy.
Włączenie funkcji newslettera w Twoim sklepie odbywa się w menu głównym, w sekcji Konfiguracja > Ustawienia > Marketing.
Włącz opcję klikając w pole wyboru a następnie wprowadź adres mailowy, z którego będą wychodziły wiadomości. Jest to niezbędne do dokonania wysyłki. Po zapisaniu zmian, wejdź ponownie w główne menu i z sekcji Konfiguracja wybierz Wygląd, a następnie Stronę główną.
Z zakładki Widgety wybierz opcję Dodaj widget, a następnie z panelu który Ci się wyświetli, dokonaj wyboru widgeta - Newsletter. Kliknij Wstaw Widget, aby został dodany na stronę Twojego sklepu. Teraz wróć do zakładki Newsletter, która znajduje się w sekcji Narzędzia głównego menu panelu administracyjnego sklepu.
Teraz możesz dodać nowy newsletter do listy. Kliknij w opcję Nowy Newsletter. Wprowadź temat, oraz treść wiadomości. Przejdź do zakładki Produkty i kliknij w opcję Pokaż produkty aby wybrać z listy te, które chcesz zamieścić w wiadomości. Po kliknięciu, wybrane przez Ciebie produkty zostaną dodane i pojawią się na liście.
Teraz uzupełnij zakładkę Dane do e-mail wpisując adres mailowy i nazwę nadawcy wiadomości. Zapisz newsletter klikając w Dodaj newesletter. Dodany przez Ciebie newsletter został zamieszczony na liście. Z tego miejsca możesz dokonać edycji, usunąć wpis, który już nie jest Ci potrzebny lub wysłać stworzoną właśnie wiadomość.

Aby wysłać przygotowany newsletter kliknij najpierw w opcję Lista odbiorców. Na liście zobaczysz dane osób, które zapisały się do otrzymywania wiadomości przez stronę Twojego sklepu, lub te, które samodzielnie dodałeś do listy. Jeżeli chcesz ręcznie dodać odbiorców do listy, możesz użyć dwóch opcji: Import z pliku o formacie .cvs, lub za pomocą przycisku Dodaj odbiorcę. Aby dodać odbiorców z pliku, kliknij w opcję Import z pliku .cvs, a następnie za pomocą przycisku Przeglądaj wybierz zapisany na dysku swojego komputera plik i kliknij Otwórz. Teraz kliknij przycisk Importuj aby lista została dodana do sklepowej bazy odbiorców. Aby dodać odbiorcę ręcznie kliknij w opcję Nowy odbiorca. Podaj adres mailowy osoby, którą dopisujesz do listy, a następnie kliknij Dodaj. Teraz kliknij Powrót, aby znaleźć się ponownie na ogólnej liście newsletterów.
Jeżeli chcesz wysłać przygotowaną wcześniej wiadomość, z bocznego menu wybierz opcję Wyślij.

Pamiętaj, że newsletter może zostać wysłany jedynie do osób, które wyraziły na to swoją zgodę np. w formie samodzielnego dopisania się do Twojego newslettera lub przez zaakceptowanie regulaminu Twojego sklepu. Nie każda osoba, która dokonuje zakupów w sklepie akceptując jego regulamin, musi wyrazić zgodę na wysyłanie ofert reklamowych. Jej wola powinna zostać przez Ciebie uszanowana. Tradoro nie pobiera odpowiedzialności za rozsyłanie przez Sklepikarzy niezamówionej oferty reklamowej do klientów sklepów.

Sondy

Sondy

Opcja Sondy pozwala dodawać dowolną liczbę sond i publikować je na stronie sklepu w wybranym przez Ciebie czasie.
Aby dodać nową sondę do Twojego sklepu, kliknij w opcję Dodaj sondę. Kliknij w pole Daty i kalendarza, gdy się wyświetli - wybierz terminy „od kiedy do kiedy” ma zostać w Twoim sklepie wyświetlona sonda. Oznacz, czy odpowiedź ma być jednokrotna czy wielokrotna oraz określ, czy wyniki mają być widoczne dla wszystkich na stronie sklepu, czy jedynie w Twoim panelu sklepu.Wprowadź treść pytania i dodaj odpowiedzi wpisując je w polu tekstowym, znajdującym się poniżej pytania.
Aby dodać nową odpowiedź do zadanego pytania kliknij w przycisk Dodaj odpowiedź. Za pomocą strzałek ustaw kolejność odpowiedzi, które będą wyświetlały się na stronie sklepu. Jeżeli którąś z odpowiedzi chcesz usunąć, naciśnij ikonkę kosza. Wybierz przycisk Dodaj sondę, aby zapisać wprowadzone ustawienia.
Oznaczona na zielono sonda jest aktywna i będzie widoczna w twoim sklepie po dodaniu odpowiedniego widgeta w sekcji konfiguracja > wygląd >strona główna > widgety. Jeżeli jesteś już w zakładce widgety, kliknij w opcję Dodaj widget i z panelu, który się pojawi, wybierz Sonda. Naciśnij Wstaw widget i Zapisz aby potwierdzić wprowadzone ustawienia.
Aby dokonać zmian w sondzie, dezaktywować ją lub dodać nową wróć do sekcji narzędzia > sondy. Z bocznego menu możesz przejść do edycji,podglądnąć wyniki sondy lub przenieść ją do archiwum (wówczas sonda znajdzie się w zakładce Archiwalne sondy, skąd będziesz mógł wystawić ponownie podobną sondę).

Uwaga
Pamiętaj, że po zapisie każdej edytowanej sondy, system usuwa wyniki jej poprzedniej wersji.

Aby wyłączyć wyświetlanie sondy kliknij w zielony przycisk znajdujący się pod napisem Aktywne.

Pliki

W tym miejscu możesz wgrać wszystkie Pliki, które wykorzystywane będą w tworzeniu witryny Twojego sklepu. Dodawanie plików rozpocznij od stworzenia kategorii tematycznych, które uproszczą zarządzanie wszystkimi plikami. Dodawane zbiory będą zapisywane w systemie Tradoro.
Aby dodać nowy folder kliknij lewym przyciskiem myszy na Folder media, a następnie wybierz opcję Utwórz nowy folder. Wprowadź jego nazwę i naciśnij OK, żeby zapisać wprowadzone zmiany. W taki sam sposób stworzysz podfoldery w istniejących już folderach.
Teraz otwórz folder, do którego chcesz dodać nowy plik. Możesz dołączać pliki pojedynczo lub dodać je masowo. Aby dodać jeden plik, kliknij w opcję Dodaj plik i za pomocą przycisku Przeglądaj, wybierz znajdujący się na Twoim dysku plik. Naciśnij Otwórz, a następnie zapisz plik. By dodać wiele plików jednocześnie kliknij opcję Dodaj wiele. Gdy pojawi się okienko wyboru, rozpocznij zaznaczanie wybranych plików z folderu znajdującego się na dysku Twojego komputera. Naciśnij Otwórz aby rozpocząć wgrywanie zaznaczonej zawartości.

Uwaga Jeśli jakiś plik nie zostanie wgrany to sprawdź jego rozmiar, w naszym systemie można umieszczać pliki nie przekraczające 1MB.

Dodane pliki możesz powiększyć, podglądnąć za pomocą lupy, zapisać ponownie na dysku swojego komputera, wyświetlić link do pliku lub go usunąć.

Uwaga Jeśli wgrany plik jest już wykorzystywany np. jako ikona produktu, wszelkie zmiany na nim (podmienianie, usunięcie) mogą nie być od razu widoczne na stronie sklepu, w tym wypadku proszę odczekać około dziewięciu minut i odświeżyć stronę sklepu, zmiana powinna być widoczna.

Statystyki

Statystyki

W zakładce Statystyki masz możliwość sprawdzenia, jakie jest zainteresowanie Twoim sklepem wśród użytkowników sieci. Możesz sprawdzić odwiedziny Twojej witryny w okresie ostatniego miesiąca bądź roku, dowiedzieć się z jakiego kraju pochodzą użytkownicy bądź przez jakie frazy odnajdują Cię w wyszukiwarce.

Pozycjonowanie

Pozycjonowanie

Pozycjonowanie w wyszukiwarkach to efektywna metoda promowania sklepu w sieci. Gwarancją sukcesu są odpowiednio dobrane słowa kluczowe. Wpisywane przez Ciebie frazy muszą więc jasno odzwierciedlać przedmiot działalności Twojego sklepu.
Wejdź w opcję Znaczniki Meta dla wyszukiwarek aby opisać stronę swojego sklepu. Pamiętaj, aby opisy były zwięzłe i jak najlepiej określały specyfikę świadczonych przez Ciebie usług.
Opcja Strona główna pozwoli Ci na określenie specyfiki ustawień Twojej witryny na potrzeby wyszukiwarek internetowych. Oznacz typ nagłówka, oraz wprowadź title dla linka, którym jest logo oraz alt, jeżeli jest ono obrazkiem.
Kolejnym krokiem pozycjonowania jest opcja Monitorowanie. Pozwala ona na sprawdzanie pozycji wybranych przez Ciebie fraz w Google. Kliknij w przycisk Dodaj pierwszą frazę. Wpisz tą, która najtrafniej określa profil Twojego sklepu. Kliknij Dodaj. System przeniósł Cię do listy fraz, z której będziesz miał możliwość wprowadzenia jeszcze dwóch określeń dla swojego sklepu. Wprowadzone frazy możesz edytować lub usunąć i wprowadzić nowe.
W zakładce Pozycje uzyskasz informację, jaką pozycję osiąga Twój sklep w wynikach wyszukiwarki internetowej na wybrane frazy (pod uwagę brane jest pierwsze sto pozycji).

Podstrony

Podstrony

Podstrony są rozmieszczone na górnej belce strony Twojego e-sklepu i w Widgecie Podstrony, który możesz dodać na stronę główną. Masz możliwość ich edytowania, dodawania dowolnej treści i grafiki oraz ustawienia kolejności i widoczności w witrynie sklepu. System umożliwia też dodawanie linków w podstronach.

Import produktów

Moduł umożliwiający zaimportowanie produktów do sklepu w formacie CSV lub XML. W celu dokonania importu najpierw trzeba określić rodzaj pliku wejściowego. Nasz system obsługuje trzy metody importu:

Uwaga
Plik z bazą produktów nie może przekraczać 8 MB. Jeśli jest większy należy bazę podzielić na kilka mniejszych.

Istnieją dwa tryby importu: symulacyjny i zapisywania. Jeśli nie jesteśmy pewni poprawności wcześniej przygotowanej bazy produktów możemy skorzystać z trybu symulacyjnego. Pozwoli to sprawdzić poprawność importowanej bazy produktów. Zostaniemy wtedy poinformowani o ilości importowanych produktów i ewentualnych błędach.

Uwaga
W trybie symulacji żadne produkty nie zostaną dodane do listy produktów sklepu.

Porównywarki cen

Panel administracyjny daje możliwość wystawienia przedmiotów na najpopularniejszych porównywarkach cenowych (Ceneo, 9sekund.pl, Skąpiec, Nokaut.pl, Radar i Kupujemy.pl).
Sam musisz nawiązać współpracę z interesującym Cię usługodawcą. Edytując listę porównywarek, możesz zaznaczyć, jakie produkty będą wystawiane, określić pod jakim linkiem można je odnaleźć oraz dowiedzieć się, jaki będzie koszt kliknięcia i jaka jest liczba przekierowań klienta z porównywarki na Twój sklep.

Jeśli ceny Twoich towarów są konkurencyjne, zyskasz wielu nowych
kontrahentów, którzy do tej pory nie byli użytkownikami Twojego sklepu.
Uwaga Po ustawieniu opcji dla porównywarki dla wybranych produktów należy w edycji produktu wybrać porównywarkę, dla której opcja wybranych produktów została ustawiona. W przypadku nie zaznaczenia tej opcji w produkcie wygenerowany plik xml będzie pusty.
Uwaga Pamiętaj że, plik xml dla porównywarek cen generuje się o północy każdego dnia.
Tradoro - strona główna
Pliki do pobrania
Kanał YouTube