Pozostali użytkownicy

Z Tradoro

Spis treści

Krok 1: Tworzenie kategorii

Pierwszym krokiem, jaki powinieneś wykonać przed dodaniem produktów do sklepu, jest stworzenie dla nich odpowiednich kategorii (np. odzież, obuwie, sprzęt AGD i RTV).
Zrobisz to wchodząc w Menu (lewy, górny róg), wybierając opcję Kategorie produktów i klikając przycisk Dodaj.
Stworzone w ten sposób kategorie będą widoczne na stronie Twojego sklepu po dodaniu do nich produktów.
Po dodaniu kategorii, możesz wedle życzenia dodać jej miniaturkę oraz krótki opis.

Obejrzyj krótki filmik, prezentujący mechanizm dodawania kategorii.

Krok 2: Tworzenie cech produktów

Cechy produktów służą klasyfikacji przedmiotów w danej grupie. Określenie cech produktu pozwoli na filtrowanie w sklepie produktów, znajdujących się w kategorii lub na szybkie wyszukanie produktów poprzez zdefiniowanie cech w sklepie. 

Rozpocznij od wprowadzenia nowego zestawu cech (np. dla kategorii obuwie). W tym celu wybierz opcję znajdującą się w pierwszej zakładce Dodaj zestaw. Wprowadź jego nazwę, a następnie przejdź do zakładki cechy.

Teraz za pomocą przeciągnięcia, dodaj z listy wprowadzonych cech te z nich, które chcesz przypisać do tworzonego zestawu. Kliknij Zapisz zmiany, aby zmiany zostały zapisane, a nowy zestaw cech pojawi się na liście.

Przykład: Tworząc zestaw cech „Obuwie”, dodamy do niego cechy takie jak: kolor, rodzaj obcasa, rozmiar, wysokość obcasa, stan. Jeśli chcesz dodać cechę, której nie ma na liście, wystarczy kliknąć w Dodaj nową cechę.

Krok 3: Dodawanie produktów

Po opracowaniu listy kategorii oraz cech produktów, czas na dodanie ich do Twojego sklepu. Wejdź w Menu Dodaj produkt.
W tym miejscu podajesz wszelkie informacje o wystawianym produkcie, m.in. nazwę oferty, jej opis, cenę uwzględniającą podatki, oraz dodajesz przedmiot do kategorii(obuwie) i przypisujesz mu wcześniej ustalone cechy (rozmiar, rodzaj obcasa itp.).

Od tego momentu Twoje produkty widoczne są na stronie sklepu internetowego (ich widoczność możesz w każdej chwili edytować) oraz w panelu Tradoro w menu Lista produktów.
Dzięki współpracy z Tradoro, możesz je również wystawić na platformie kupuje.to.

Krok 4: Integracja z kupuje.to

Aby wystawić produkt na kupuje.to, wystarczy wejść na listę produktów – pojawi się tam kolumna „Na kupuje.to”, a w niej, obok każdego produktu, możliwość wystawienia na go kupuje.to. Po wybraniu tej opcji wystarczy ustawić opis produktu i edytować podstawowe informacje o produkcie, po czym kliknąć „Wystaw”.

Uwaga
Pamiętaj, powiadomienia o zmianach na kupuje.to, o nowych zamówieniach, pojawiających się komentarzach itp. nie pojawiają się na Facebooku, a w panelu Tradoro, zakładce Narzędzia > Integracje > kupuje.to. To stąd zarządzasz produktami wystawionymi na kupuje.to.

Twoje produkty pojawiają się na platformie Facebook, którego użytkownicy mogą je oglądać oraz kupić, jednak zarządzać transakcjami i produktami możesz tylko i wyłącznie z panelu Tradoro. Produkty na kupuje.to wystawiasz jako sklep internetowy, a nie indywidualny użytkownik Facebooka. Tylko użytkownicy Tradoro mogą wystawić więcej niż 30 produktów jednocześnie.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat funkcjonowania Tradoro oraz Kupuje.to, zapraszamy do lektury wiki.tradoro.pl, lub do kontaktu z naszym działem obsługi klienta: bok@tradoro.pl.

Tradoro - strona główna
Pliki do pobrania
Kanał YouTube