Użytkownicy Allegro

Z Tradoro

Spis treści

Wstęp

Gratulacje!

Założyłeś testową wersję sklepu internetowego w Tradoro!
Dzięki temu zyskałeś własny sklep internetowy oraz możliwość integracji z Twoim kontem na Allegro. Dodatkowo otrzymujesz od nas dostęp do aplikacji kupuje.to, dzięki której możesz bez prowizyjnie sprzedawać swoje produkty na największym portalu społecznościowym w Polsce – Facebooku.

Zanim zaimportujesz swoje produkty z Allegro i zaczniesz sprzedawać je we własnym sklepie internetowym oraz na kupuje.to, poprowadzimy Cię przez kilka kroków, dzięki którym z łatwością zaczniesz poruszać się po naszym panelu użytkownika.

Krok 1: Tworzenie kategorii

Pierwszym krokiem, jaki powinieneś wykonać przed zaimportowaniem Twoich przedmiotów z Allegro, jest stworzenie dla nich odpowiednich kategorii. Zrobisz to wchodząc w Menu (lewy, górny róg), wybierając opcję ‘Kategorie produktów’ i klikając przycisk „Dodaj”.

Stworzone w ten sposób kategorie będą widoczne na stronie Twojego sklepu po dodaniu do nich produktów.

Po dodaniu kategorii, możesz wedle życzenia dodać jej miniaturkę oraz krótki opis.

Krok 2: Integracja z Allegro

Po wprowadzeniu wszystkich potrzebnych Ci kategorii, czas na podpięcie do nich Twoich produktów z Allegro. W tym celu wybierz w menu opcję „Narzędzia” > „Integracje” > „Allegro”.

W panelu integracji z Allegro, w zakładce „Moje konto” wpisz login i hasło do konta Allegro, z którego chcesz zaimportować produkty.

Po wpisaniu danych, poczekaj na import Twoich produktów do systemu Tradoro. Może to potrwać jakiś czas – zależny od tego, ile produktów aktualnie sprzedajesz. Status aktualizacji możesz sprawdzić w powiadomieniach w górnym menu.

Po pomyślnym zaimportowaniu produktów, będą one widoczne w zakładce „Moja sprzedaż”. Wybierz spośród nich te, które chcesz umieścić w swoim sklepie internetowym oraz na kupuje.to, i kliknij „Przekształć zaznaczone aukcje w produkty”.

Krok 3: Przypisywanie produktów do kategorii

Produkty, które zaimportowałeś z Allegro, są od tego momentu widoczne w Menu > Produkty > Lista produktów.

Aby stały się widoczne na Twojej stronie internetowej, musisz przypisać je do odpowiedniej kategorii w Menu > Kategorie produktów.

Od tego momentu Twoje produkty widoczne są na stronie sklepu internetowego (ich widoczność możesz w każdej chwili edytować), możesz je również wystawić na platformie kupuje.to.

Krok 4: Integracja z kupuje.to

Aby wystawić produkt na kupuje.to, wystarczy wejść na listę produktów – pojawi się tam kolumna „Na kupuje.to”, a w niej, obok każdego produktu, możliwość wystawienia na go kupuje.to. Po wybraniu tej opcji wystarczy ustawić opis produktu i sprawdzić dane automatycznie pobrane z Allegro.


Uwaga Powiadomienia o zmianach na kupuje.to, o nowych zamówieniach, pojawiających się komentarzach itp.
nie pojawiają się na Facebooku, a w panelu Tradoro, zakładce Narzędzia > Integracje > kupuje.to.
To stąd zarządzasz produktami wystawionymi na kupuje.to.
Tradoro - strona główna
Pliki do pobrania
Kanał YouTube