Zamowienia

Z Tradoro

Spis treści

Lista zamówień

To lista wszystkich zamówień, złożonych przez Twoich klientów w sklepie lub samodzielnie dodanych przez Ciebie.
W tym miejscu możesz zarządzać wszystkimi zamówieniami oraz zmieniać status ich realizacji.Lista zawiera również takie informacje jak: data zakupu, kto nabył dany towar oraz wartość zakupu.
Aby kontrolować przebieg zdarzeń, możesz samodzielnie zmienić status realizacji zamówienia z gotowej listy. Wystarczy, że klikniesz w Pole statusu, aby aktywować pole tekstowe. Po dokonaniu zmiany, klient który podał adres e-mail automatycznie otrzyma wiadomość na skrzynkę pocztową z informacją na jakim etapie realizacji jest jego zamówienie.
Na liście dodatkową opcją jest możliwość potwierdzenia złożonego zamówienia. Wówczas klient który podał adres e-mail otrzymuje wiadomość z informacją o zamówieniu, wraz z linkiem do jego potwierdzenia.
Lista zamówień daje możliwość wglądu w szczegóły zamówienia, w jego edycję lub przeniesienia do archiwum zamówień.
Za pomocą opcji Dodaj zamówienie, możesz samodzielnie wprowadzić zamówienie na listę.
Po lewej stronie panelu, przy pomocy rozwijanego menu, możesz przejść do archiwum zamówień.

Archiwum zamówień

W tym panelu są przechowywane zamówienia, które zostały przeniesione do archiwum. Klikając po prawej stronie wybranego z tabeli zamówienia w symbol opcji, następnie z wyświetlonej listy możesz wybrać Przywróć, aby zamówienie zostało przywrócone do listy zamówień.
Zamówienia przechowywane w archiwum są brane pod uwagę w statystykach, tj. zamówienia będące na liście zamówień.

Dodaj zamówienie

Dodawanie zamówienia

Jeśli użytkownik zakupił towar w inny sposób, niż przez Twój sklep internetowy (np. telefonicznie, korespondencyjnie lub osobiście), samodzielnie możesz dodać jego zamówienie do systemu.
Wprowadź podstawowe dane do arkusza. Z rozwijanego paska wybierz źródło zakupu. Masz możliwość dopisania dodatkowych uwag do zamówienia, takich jak uwagi klienta czy Twoje obserwacje. W sekcji Klient, za pomocą przycisku Wybierz klienta, dodaj z listy wszystkich klientów osobę, w imieniu której wprowadzasz zamówienie do bazy. Możesz odszukać klienta korzystając z opcji wyszukiwania, znajdujących się u góry listy lub przechodząc przez poszczególne strony strzałkami. W przypadku braku klienta na liście, anuluj wprowadzanie zamówienia i za pomocą głównego menu z sekcji Klienci, wybierz opcję Dodaj klienta.

Uwaga
Na liście klientów do wybrania nie znajdziesz osób, które dokonały zakupu jako gość lub od których trafiło zamówienie z allegro. Pamiętaj, że dane tych osób podawane są tylko w zamówieniu dla potrzeb jego realizacji.

W zakładce Produkty, kliknij w opcję Wybierz z listy i podobnie jak w przypadku dodawania klienta do zamówienia, wybierz z listy produkt. Następnie przejdź do zakładki Dostawa i płatności i wprowadź informacje dotyczące odbioru produktu i kosztu ewentualnej przesyłki.
Dostawców i sposoby płatności możesz zmieniać w głównym menu w sekcji Konfiguracja.

Statystyki zamówień

Statystyki zamówień

Statystyki zamówień pokazują nie tylko ilość, ale również wartość złożonych zamówień w danym okresie czasu. Przedział czasu możesz określić ręcznie ustalając daty graniczne lub wybierając z gotowych przedziałów czasowych.

Uwaga
Zamówienia które będą miały status fałszywe, anulowane, wstrzymane/wyjaśnianie,zwrot paczki lub zwrot paczki - adresat odmówił przyjęcia, nie będą wliczane do statystyki wartości zamówień. Będą tylko ujęte w statystyce ilości zamówień.

Zamówienia z Allegro

Jeżeli korzystasz z integracji z Allegro, system będzie pobierał twoje zamówienia z Allegro. Każda udana transakcja sprzedaży w serwisie aukcyjnym znajdzie się w panelu sklepu jako nowe zamówienie. Zamówienia takie będą oznaczone jako importowane z Allegro. Import następuje co 30 minut. W ustawieniach sprzedaży dla swojego konta istnieje możliwość ustawienia trybu tworzenia daty zamówienia. Trybem podstawowym jest pobieranie zamówienia z datą importu (zachowana linia czasowa, zamówienia nie dodają się "wstecz" w przypadku nowego konta). Tryb drugi to tworzenie zamówienia z datą zakupu, którą system otrzyma od Allegro (może się różnić o kilka minut od czasu rzeczywistego). Pamiętaj, że w trosce o twoje stany magazynowe, jeżeli system rozpozna powiązania aukcji, na której wystąpiła sprzedaż, z produktem w twoim sklepie (aukcja powstała przez wystawienie produktu przez panel, lub produkt został utworzony z aukcji) sprzedana ilość zostanie odjęta od aktualnej ilości produktu.

Lista faktur

Z listy wystawionych faktur masz wgląd w każdą fakturę oraz możliwość jej wysłania na adres e-mail klienta.
Jeżeli anulowałeś fakturę, taka informacja zostanie zaznaczona w sekcji Status, ale faktura nadal będzie widniała na liście. Opcja Zamówienie odeśle Cię do towaru i szczegółów transakcji, której dotyczy wybrana faktura.
Dzięki temu, możesz wrócić do faktury sprzed roku i dowiedzieć się jakiej dokładnie transakcji dotyczyła.

Tradoro - strona główna
Pliki do pobrania
Kanał YouTube